پایگاه خبری توانا

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: سخنرانی مقام معظم رهبری برای بانوان یکی از شاهکارهای بزرگ علمی، فنی و خطابی بود.

به گزارش پایگاه خبری توانا، سید حسن عاملی 16 دی در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر اردبیل با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در جمع بانوان اظهار کرد : سخنرانی مقام معظم رهبری برای بانوان در این هفته یکی از شاهکارهای بزرگ علمی، فنی و خطابی بود.

وی با بیان اینکه برهان، استدلال ، احاطه تضلّع جامعیت، نکات و دقائق مطالب بکر در این سخنرانی موج می زد، افزود: هزار یک این احاطه در هیچ رئیس‌جمهور و پادشاه وجود ندارد و بین ایشان و سایر روساء از جهت علمی قطعاً فرسخ ها فاصله است.

امام جمعه اردبیل با اشاره به تصادفات اخیر که در جاده پارس آباد مغان رخ داده بود، تصریح کرد: آن روزی که در جاده پارس آباد ۷ نفر در تصادف جان خود را از دست دادند،  ائمه جمعه استان نامه ای را برای رئیس‌جمهور آماده کردند و در آن بیان کردند که جان هم وطنان برای ما بسیار مهم است. اینگونه تصادفات هم عزیزانمان را از دست می گیرد و هم خانواده ها را داغدار می‌کند و هم کارهای خوب دولت را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و هم زمینه پذیرش خطبه های ما را زیر سوال می‌برد.

عاملی ادامه داد: در این نامه از رئیس جمهور خواستیم با عنایت ویژه موضوع را حل نماید، قبل از ارسال با استاندار مشورت کردیم و گفتند ما پنج ماه است برای تهاتر نفت کار می کنیم، تمام مقدمات آن حتی بانک ضامن را آماده کرده ایم و فقط صدور دستور نهایی مانده است شما در نامه خودتان از رئیس جمهور بخواهید که مشکل راه های مواصلاتی استان را از طریق تهاتر نفت حل نماید و ما نیز این گونه عمل کردیم.

وی ادامه داد: امروز تلاش ائمه جمعه و استاندار محترم به بار نشست و استان اردبیل اولین استان شد که توانست از امتیاز تهاتر نفت استفاده کند و در مرحله اول هزار میلیارد به استان سرازیر شد.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی