پایگاه خبری توانا

نمایندگان اپوزیسیون ونزوئلا اعلام کردندکه فعالیت سفارت تحت کنترل آنان در واشنگتن متوقف شده است. مخالفان دولت مادورو در می ۲۰۱۹ ( اردیبهشت ۱۳۹۸) کنترل سفارت کاراکاس در ایالات متحده را به دست گرفته بودند.

به گزارش  پایگاه خبری توانا ، از تاس ، مخالفان دولت در این بیانیه اعلام کردند : ما به جامعه ونزوئلا در ایالات متحده و عموم مردم اطلاع می دهیم که سفارت اپوزیسیون دولت کاراکاس در ایالات متحده و همه کارکنان آن رسما فعالیت خود را متوقف خواهند کرد.

این اطلاعیه تصریح می کند که این تصمیم با توجه به این واقعیت اتخاذ شده است که نمایندگان مجلس مخالفان ونزوئلا روز پنجشنبه به وقت محلی به انتصاب معاون جدید به سمت رئیس مجلس رای دادند.

۷۲ نماینده سابق و مخالف دولت ونزوئلا که در سال ۲۰۱۹ از خوان گوایدو حمایت کرده بودند، انحلال «دولت موقت» به ریاست وی را تصویب کردند.

گوایدو و دولت موقت تحت رهبری او به رغم حمایت آمریکا و اتحادیه اروپا هرگز در داخل کشور قدرت واقعی نداشت و با گذشت زمان، حمایت برخی گروه ها و اقشار مردم نیز بشدت کاهش یافت.

در بیانیه مخالفان دولت قانونی ونزوئلا آمده است : خوان گوایدو، رهبر اپوزیسیون، دیگر به عنوان رئیس «پارلمان» که از سال ۲۰۱۹ تاکنون در آن خدمت کرده، نخواهد بود.

در این بیانیه افزوده شد ،ما عمیقا متأسفیم که این تصمیم ممکن است بر شهروندان ونزوئلا در ایالات متحده تأثیر بگذارد.

دولت ونزوئلا در ژانویه ۲۰۱۹ و به دنبال حمایت آمریکا از خوان گوایدو پس از پیروزی مجدد مادورو در انتخابات ریاست جمهوری، روابط با واشنگتن را قطع کرد./ایرنا

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی