پایگاه خبری توانا

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع بنیاد ملی نخبگان با بیان این‌که مجلس در ایجاد فضای مساعد برای بهره‌گیری کشور از توان نخبگان نقش کلیدی دارد، گفت: تعامل نمایندگان مجلس با بنیاد ملی نخبگان برای تقویت منابع این بنیاد و ظرفیت‌های قانونی مورد نیاز این بخش امری ضروری است.

به گزارش پایگاه خبری توانا ، آخرین برنامه‌ها و اقدامات انجام‌شده در راستای حمایت از نخبگان و استعدادهای کشور در نشست میثم شهبازی، معاون توسعه و مدیریت منابع بنیاد ملی نخبگان و حسینعلی حاجی دلیگانی، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی بررسی شد.

میثم شهبازی، سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع بنیاد ملی نخبگان در خصوص عملکرد و برنامه‌های جاری این بنیاد و نیز تلاش‌های صورت‌گرفته برای تقویت جایگاه نخبگان در لایحه برنامه هفتم توسعه توضیحاتی ارائه کرد.

وی در ادامه برخی طرح‌های مهم بنیاد ملی نخبگان از جمله جذب نخبگان در دستگاه‌های اجرایی و هیئت علمی دانشگاه‌ها، حمایت از سرآمدان علمی، هسته‌های حل مسئله دانشجومحور و استادمحور، حمایت از ادامه تحصیل نخبگان در رشته‌های اولویت‌دار علوم پایه و علوم انسانی را تشریح کرد و بر نقش مؤثر بنیاد ملی نخبگان در ایجاد زمینه برای توانمندسازی مستعدان، ایجاد فضای اطمینان، امید و انگیزه در آنان و نگهداشت و اثرگذاری بیشتر نخبگان و مستعدان برای خدمت به کشور تأکید کرد.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع بنیاد ملی نخبگان همچنین با اشاره به نقش کلیدی مجلس شورای اسلامی در ایجاد فضای مساعد برای بهره‌گیری کشور از توان و قابلیت‌های نخبگان، تعامل نمایندگان مجلس با بنیاد ملی نخبگان برای تقویت منابع این بنیاد و ظرفیت‌های قانونی مورد نیاز این بخش را امری ضروری دانست.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، در این جلسه، حسینعلی حاجی دلیگانی، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ضمن تأکید بر اهمیت طرح‌های جاری بنیاد ملی نخبگان به‌ویژه در ایجاد زمینه اشتغال و به‌کارگیری و رفع دغدغه‌های این قشر، آمادگی مجلس شورای اسلامی را برای ایجاد و توسعه پشتوانه‌های قانونی مورد نیاز برای ارتقای جایگاه نخبگان و اثرگذاری آنان در کشور اعلام کرد.

در پایان این جلسه که مدیرانی از حوزه‌های طرح و برنامه و دفتر راهبری اجرای سند راهبردی کشور در امور نخبگان نیز حضور داشتند، هماهنگی لازم برای نحوه پیگیری موضوعات مورد مذاکره انجام شد.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی