پایگاه خبری توانا

مسئول امور فلسطین در جنبش حزب الله لبنان شنبه شب در گفت وگو با خبرگزاری اسپوتنیک روسیه گفت که رژیم صهیونیستی از ورود یگان نخبه این جنبش به منطقه الجلیل در فلسطین اشغالی وحشت دارد.

به گزارش پایگاه خبری توانا ، از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، «حسن حب الله» گفت که آمریکا به اسرائیل توصیه کرده است که قواعد بازی در داخل فلسطین را تغییر ندهد، در حالی که «ایتامار بن گویر» وزیر رژیم صهیونیستی به صحن مسجدالاقصی هجوم برد.

وی افزود: رژیم صهیونیستی به خوبی می‌داند که نمی‌تواند در برابر جبهه مقاومت به پیروزی دست پیدا کند و این مساله را غیر ممکن می‌داند و از افزایش قدرت و نقش حزب الله وحشت دارند و می‌ترسند که یگان «رضوان» وارد منطقه الجلیل در فلسطین اشغالی شود.

مسئول امور فلسطین در حزب الله اضافه کرد، تردیدی نیست که اهمیت کار سردار سپهبد قاسم سلیمانی در نقش فزاینده محور مقاومت روشن است و فلسطین در محاصره مقاومت است و مقاومت به سلاح‌هایی دست یافته که قواعد درگیری را تغییر می‌دهد و از این رو با امید فراوان به آینده نگاه می‌کنیم.

حب الله در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: یگان «رضوان» حزب الله متشکل از رزمندگان نخبه این جنبش است و مخفی ترین ماموریت‌ها را انجام می‌دهد که برخی کارشناسان آن را به یگان ویژه اسرائیلی «ایغوز» تشبیه می‌کنند و برخی دیگر آن را شبیه به نیروهای ویژه «اسپتسناز» روسیه می‌دانند و از این روی رژیم صهیونیستی می‌ترسد که یگان «رضوان» وارد منطقه الجلیل در فلسطین اشغالی شود.

وی افزود: مقاومتی در لبنان وجود دارد که موازنه قوا را تحمیل کرده است و اسرائیل نیز نمی‌تواند هیچ اقدامی انجام دهد؛ زیرا نگران واکنش‌ها و از بین رفتن قطعنامه ۱۷۰۱ است که برای آن کمترین آرامش را به همراه دارد.

حب الله اضافه کرد: مقاومت لبنان به اسرائیل هشدار داده است که درباره قدس نباید از خطوط قرمز عبور کند؛ زیرا قدس بسیار مهمتر از لبنان است و عنوان اصلی جنگ است. ما اجازه نخواهیم داد گرگ‌های صهیونیست ملت فلسطین را بخورند.

مسئول امور فلسطین در حزب الله گفت: آمریکا و اسرائیل عنوان جنگ را از نظامی به اقتصادی و محاصره تغییر داده‌اند تا کشورهای محور مقاومت را سرنگون کنند و در تلاش هستند حزب الله را مسئول فروپاشی وضعیت اقتصادی لبنان جلوه دهند. برای مقابله با این شرایط برنامه ریزی خواهیم کرد و انشاءالله پیروز خواهیم شد.

وی افزود: آمریکا در منطقه به دنبال مقابله نظامی نیست بلکه به جنگ اقتصادی و تحریم ملت‌های منطقه روی آورده است تا از پیروزی نظامی یا راهکار سیاسی جلوگیری کند.

حب الله اضافه کرد: پس از عملیات ترور سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس، آمریکا فورا مسئولیت آن را پذیرفت تا ایران خشم خود را بر سر اسرائیل تخلیه نکند.

مسئول امور فلسطین در حزب الله در خصوص حضور نیروهای آمریکایی در شمال سوریه گفت: این حق سوریه است که اراضی خود را پس بگیرد. حضور آمریکا در سوریه غیر قانونی است. به برادران کُرد می‌گویم که آمریکا شما را فریب می‌دهد. آنان خواستار منافع شما نیستند. از تجزیه دوری کنید.

وی در پایان افزود: ما موافق هرگونه نزدیکی بین کشورهای منطقه بر اساس حفظ منافع آنها هستیم، زیرا جایگزین عدم همگرایی، تقابل است. ما خواهان گفت وگو، نزدیک شدن و تلاش برای یافتن راه حل برای همه مشکلات باقی مانده هستیم و مطمئنیم که بازتاب مثبتی بر کشورهای منطقه خواهد داشت./ایرنا

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی