پایگاه خبری توانا

یک نماینده مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت باید هرچه سریع‌تر تیم اقتصادی خود را پالایش کند، گفت: تصمیمات اقتصادی باید در یک مکان اتخاذ شود و یک نفر سخنگو باشد؛ اینکه هر نفر گاهی از اوقات یک اظهارنظر کند یا اینکه یک نفر اظهارنظرهای متفاوت داشته باشد، به هیچ وجه قابل پذیرش نیست.

به گزارش پایگاه خبری توانا ، علیرضا سلیمی، نماینده دلیجان و محلات و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در جلسه روز یکشنبه ۱۸ دی ۱۴۰۱ مجلس در تذکری با اشاره به اقدام اهانت آمیز مجله فرانسوی شارلی ابدو اظهار کرد: اهانت نشریه فرانسوی واقعاً غیر قابل تحمل است؛ فرانسوی‌ها یادشان بیاید که با استمرار و استعمار کشورهای آفریقایی چه بلایی سر مردم آوردند و در الجزایر چه کردند.

وی با بیان اینکه «فرانسوی‌ها متهم هستند»، افزود: امروز نیز آنها با ابزار رسانه برده‌داری نوین را کلید زده‌اند؛ این کشور نیازمند یک رنسانس فرهنگی است و این بی ادبی و جسارت  نشان داد تا چه اندازه از نظر فرهنگی عقب مانده هستند؛ جسارت و توهین به قرآن، پیامبر اسلام(ص) و مرجعیت با کدام منطق قابل توجیه است؟

قیمت گوشت باید به کجا برسد که دوستان مسئول وزارت جهاد کشاورزی پای کار و میدان بیایند؟این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امروز دروغ آزادی خواهی فرانسوی‌ها یک امر نخ نما شده است؛ این چه آزادی و آزادی خواهی است که میلیونها انسان را به بردگی گرفته‌اند و اجازه نمی‌دهند شبکه پرس تی‌وی در کشورهای اروپایی برنامه داشته باشد؟ اگر کسی در مورد هولوکاست انتقادی داشته باشد فوراً او را به محکمه می‌سپارند و به قاتلان ۱۷ هزار نفر به عنوان آزادی خواهی پناه می‌دهند و از آنها پشتیبانی می‌کنند؟ اوف بر این ادعای آزادی خواهی آنها.

سلیمی همچنین در تذکری به دولت با انتقاد از قیمت گوشت قرمز گفت: باید هرچه سریعتر در این زمینه تدبیر شود؛ قیمت گوشت باید به کجا برسد که دوستان مسئول وزارت جهاد کشاورزی پای کار و میدان بیایند و از طرف دیگر درباره بازار مرغ وضعیت به نحوی است که تولیدکنندگان امروز با مشکلات جدی مواجه شده‌اند؛ خواهش می کنم که در این خصوص مسئولان تماشاچی نباشند و به عرصه میدان بیایند.

وی در ادامه با اشاره به عرضه خودرو در بورس گفت: امروز درباره شیوه این عرصه و نحوه کشف قیمت و میزان بهره مردم از این بازار ابهاماتی وجود دارد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت باید هرچه سریعتر تیم اقتصادی خود را پالایش کند، افزود: تصمیمات اقتصادی باید در یک مکان اتخاذ شود و یک نفر سخنگو باشد؛ اینکه هر نفر گاهی از اوقات یک اظهارنظر کند یا اینکه یک نفر اظهارنظرهای متفاوت داشته باشد، به هیچ وجه قابل پذیرش نیست.

این نماینده مجلس در پایان با بیان اینکه «سرمایه در گردش برای بخش تولید مانند اکسیژن در هوا است»، عنوان کرد: امروز بانک ها ارایه تسهیلات را قفل کرده اند؛ اینکه تسهیلات را چهار قفل کرده اند باعث شده که چرخ تولید با مشکل مواجه شود.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی