پایگاه خبری توانا

عضو هیات مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران می گوید: اگر قیمت دلار نیمایی برای واردات نهاده های دامی بیشتر از ۲۵ هزار ۵۰۰ تا ۲۶ هزارتومان باشد، امکان تداوم فعالیت برای واردکنندگان بخش خصوصی متصور نیست.

داوود رنگی عضو هیات مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران و رییس فدراسیون طیور درباره تصمیم جدید دولت و بانک مرکزی برای تثبیت نرخ ارز نیمایی برای واردات کالاهای اساسی به خبرنگار پایگاه خبری توانا می گوید: وارد کنندگان بخش خصوصی به دلیل گرانی دلار این روزها با مشکلات زیادی در راستای تأمین و واردات نهاده مواجه شده اند که متأسفانه به دلیل عدم حمایت دولت واردات گران تمام می شود که قطعاً بر قیمت محصولات تولیدی اثر گذار است.

به گفته این فعال اقتصادی؛ قیمت یورو نیمایی باید ۲۸هزار و ۵۰۰ تومان و دلار نیمایی ۲۵ هزار ۵۰۰ تا ۲۶ هزار تومان باشد که واردکنندگان پس از تبدیل دلار به یورو بتوانند یورو با نرخ ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان در اختیار داشته باشند.

این مقام مسول صنفی ادامه می دهد: به منظور تداوم فعالیت بخش خصوصی در تامین کالای اساسی بدون تغییر نرخ فروش داخلی نهاده های دامی باید نرخ ارز نیمایی منطقی تعیین شود.

این فعال اقتصادی به توانا گفت: قیمت فعلی نهاده های دامی با ارز ۲۳ تا ۲۴ هزار تومانی تعیین شده در حالیکه تا هفته گذشته نرخ ارز همواره روند افزایشی داشت./م.خ

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی