پایگاه خبری توانا

رئیس جمهور ترکیه تصریح کرد،‌ کشورش تا زمانی که یونان برای آنکارا در دریای اژه مزاحمت ایجاد نکند، مشکلی با آن کشور ندارد.

به گزارش پایگاه خبری توانا ، به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در سخنرانی در یک مراسم در استان آنتالیای کشورش بیان داشت: “ما موشک تایفون شلیک کردیم. برد موشک تایفون چقدر است؟ ۵۶۱ کیلومتر. یونانی‌ها چه کار کردند؟ آنها دستپاچه شدند. روزنامه‌ها فورا تیتر کردند، آنها آتن را هدف قرار خواهند داد. ما اگر شما در دریای اژه برای ما مزاحمت ایجاد نکنید چنین مشکلاتی نخواهیم داشت.”

ترکیه در ماه اکتبر موشک کوتاه برد بالستیک تایفون را که ساخت خودش است به صورت آزمایشی پرتاب کرد. این موشک قادر به اصابت به هدف تا برد ۵۶۱ کیلومتر در عرض ۴۵۶ ثانیه است.

اردوغان در سخنرانی خود با ستایش از صنایع نظامی داخلی رو به رشد ترکیه ادعا کرد، همه کشورها به پهپادهای جنگی ترکیه‌ای سری “بیرقدار” از مدلهای “تی.بی ۲” و “قیزیل الما” ، “حسادت می‌کنند.”

ترکیه که برای بالغ بر ۷۰ سال عضو ناتو بوده در ماه‌های اخیر از وقوع اقدامات و لفاظی‌های تحریک آمیز توسط یونان شامل نظامی سازی جزایر نزدیک به سواحل ترکیه که بر اساس الزامات معاهدات مربوطه، خلع سلاح شده‌اند، شکایت کرده است. این کشور از این شکایت کرده که یک چنین اقداماتی ضدیت با تلاشهایش بر مبنای حسن نیت به سمت صلح است./ایسنا

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی