پایگاه خبری توانا

مفتی نور ولی محسود، رهبر تحریک طالبان پاکستان گفت:«با پاکستان با میانجیگری امارت اسلامی افغانستان گفت‌وگو کردیم. گفت‌وگوهای ما همچنان برای توافق آتش‌بس باز است.»

به گزارش  پایگاه خبری توانا ، به نوشته روزنامه داون پاکستان، در این بیانیه ضمن اشاره به اینکه تحریک طالبان پاکستان به دنبال راهنمایی از سوی علمای دینی بود، آمده است: اگر شما هرگونه گمراهی و قصور از ما یافتید یا اگر معتقدید که ما رویه خود را تغییر داده‌ایم، شما به عنوان علمای دینی ما، باید ما را به سمتی هدایت کنید که پیشتر هدایت کردید. ما آماده‌ایم تا نظر شما را بشنویم.

در تاریخ ۴ ژانویه، شورای عالی تحریک طالبان پاکستان فرمان جدیدی را درخصوص “دیدار” با رئیس تحریک طالبان پاکستان صادر و به موجب آن هرگونه ملاقات را با این رئیس به دلیل “نگرانی‌های امنیتی” ممنوع کرد.

در ماه نوامبر، این گروه مسلح به طور یکجانبه به توافقنامه آتش‌بس با میانجیگری طالبان افغانستان با دولت پایان داد و به جنگجویان خود دستور داد تا حملات بیشتری را انجام دهند. اسلام‌آباد بارها طالبان را به پناه دادن به رهبران تحریک طالبان پاکستان در خاک افغانستان متهم کرده؛ اتهامی که کابل آن را رد کرده است./ایسنا

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی