پایگاه خبری توانا

رئیس جمهور با تشکر از مردم استان یزد که دیروز و امروز جلوه بصیرت، زمان‌شناسی، آمادگی اطاعت از فرامین رهبری معظم انقلاب اسلامی، پاسداشت خون شهیدان و ایثارگران و دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی را به نمایش گذاشتند، افزود: بنده این استقبال و حضور را به خود نمی‌گیرم و معتقدم اینها تعلق به انقلاب، نظام و ارزش‌ها دارد.

به گزارش پایگاه خبری توانا ،‌ سید ابراهیم رئیسی در دومین روز از سفر دولت مردمی به استان یزد بعد از ظهر امروز جمعه در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان با تبریک ولادت با سعادت حضرت فاطمه (س) و نیز سالروز ولادت امام خمینی (ره) گفت: امام راحل منشاء یک تحول و احیاگر دین در عصر حاضر بود و پرچم دین و دین‌مداری را برافراشت.

رئیس جمهور با تشکر از مردم استان یزد که دیروز و امروز جلوه بصیرت، زمان‌شناسی، آمادگی اطاعت از فرامین رهبری معظم انقلاب اسلامی، پاسداشت خون شهیدان و ایثارگران و دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی را به نمایش گذاشتند، افزود: بنده این استقبال و حضور را به خود نمی‌گیرم و معتقدم اینها تعلق به انقلاب، نظام و ارزش‌ها دارد. حضور آحاد مختلف مردم دارای پیام امیدواری برای امت مسلمان و پیام ناامیدی و یأس برای دشمنان انقلاب اسلامی بود.

رئیسی با بیان اینکه هویت تمدنی، فرهنگی، دینی، قرآنی و دلبستگی مردم یزد به اهل بیت (ع) سرمایه بزرگ استان یزد است که به هیچ عنوان نباید گذاشت این هویت آسیب ببیند، اظهار داشت: این هویت و تمدن و پیشینه کهن یزد در کنار مردان و زنان بزرگ و مفاخر پرشمار، استان یزد را نام‌آور و بزرگ کرده است و باید تلاش کرد در تهاجم فرهنگی این هویت و باورها و اعتقادات مردم یزد دچار آسیب نشود.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش به طرح موضوع توجه به تربیت دینی و قرآنی در جلسه اشاره و تصریح کرد: این دغدغه در جلسه مطرح شد که با تربیت دینی و قرآنی از سرمایه‌های ارزشمند فرهنگی یزد صیانت شود، لذا می‌خواهم به مسئولین فرهنگی، دانشگاه‌ها، مدارس و هم کسانی که در استان الگوساز و فرهنگ‌ساز هستند و در عرصه آموزشی و فرهنگی مسئولیت دارند، تاکید کنم که به این مسئله توجه خاصی داشته باشند.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی