پایگاه خبری توانا

 ائتلاف متجاوزان به یمن در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۷ بار آتش بس را در استان الحدیده در ساحل غربی یمن نقض کرد.

به گزارش  پایگاه خبری توانا ، از خبرگزاری رسمی یمن(سبا) در این مدت ائتلاف سعودی – آمریکایی ۲۱ بار با آتش توپخانه و ۵۲ بار با دیگر سلاح ها آتش بس را زیرپا گذاشت.

اتاق عملیات ارتش و کمیته های مردمی در الحدیده اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته پهپادهای ائتلاف متجاوزان ۱۱ بار به منطقه حیس تجاوز کرده است.

نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در بخش مقنبه نیز از نفوذ مزدوران ائتلاف سعودی جلوگیری کردند.

در استان صعده نیز براثر تیراندازی نیروهای سعودی یک شهروند یمنی به شهادت رسید و شمار دیگری زخمی شدند.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی از جمله امارات و با کمک و چراغ سبز آمریکا و حمایت رژیم صهیونیستی، حملات گسترده‌ای را علیه یمن – فقیرترین کشور عربی – آغاز کرد.

این کشورها پس از ۷ سال تجاوز به یمن و کشتار هزاران نفر و تخریب زیرساخت‌های این کشور نه تنها به اهداف خود نرسیدند بلکه به دنبال ضربات موشکی و پهپادی نیروهای مسلح یمن به عمق خاک آنها مجبور به پذیرش آتش بس شدند.

به دنبال رایزنی های سازمان ملل متحد و حسن نیت صنعا، ۱۳ فروردین ۱۴۰۱ آتش بسی دو ماهه در یمن برقرار شد که پس از دو دوره تمدید دو ماهه در تاریخ ۱۰ مهرماه بدون دستیابی به توافقی جدید به پایان رسید.

از مهمترین مفاد آن ورود ۱۸ کشتی حامل سوخت به بنادر الحدیده و اجازه پرواز رفت و برگشت هفتگی از فرودگاه صنعا بود، اما این آتش بس صدها بار توسط ائتلاف متجاوزان نقض شد./ایرنا

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی