پایگاه خبری توانا

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ از اتمام بررسی کلیات بودجه در این کمیسیون تا پایان هفته جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری توانا ، رحیم زارع در توضیح روند بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۲ در کمیسیون تلفیق گفت: با توجه به تعیین اعضای هیات رییسه کمیسیون تلفیق، کمیسیون وارد بررسی آیین‌نامه داخلی خود شده است. در جلسه نوبت عصر امروز نیز شاخص های کلان بودجه مورد بررسی قرار می گیرد.

وی ادامه داد: احتمالا کمیسیون تلفیق تا روز سه شنبه هفته جاری گزارش نهایی خود درباره کلیات لایحه بودجه را به صحن علنی ارائه می کند البته ممکن است که بررسی کلیات در روز چهارشنبه به اتمام برسد.

زارع با بیان اینکه جلسات کمیسیون تلفیق در دو نوبت صبح و عصر ‌و در صورت لزوم در نوبت شب نیز تشکیل می شود، گفت: با اتمام بررسی کلیات، گزارش کمیسیون به صحن علنی ارجاع می شود که ان شاءالله در جلسه علنی  دوم بهمن کلیات بودجه با حضور رییس جمهور مورد رسیدگی قرار می گیرد.

وی اضافه کرد: در صورت تصویب کلیات در صحن علنی، کمیسیون وارد بررسی جزئیات لایحه بودجه می شود؛ اول بخش درآمدی و سپس بخش هزینه ای بودجه بررسی خواهد شد. در صورت رد کلیات لایحه بودجه در صحن مجلس نیز باید دولت یک سری اصلاحات در لایحه انجام دهد و بعد از آن مجددا کمیسیون تلفیق بودجه را رسیدگی می کند.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی