پایگاه خبری توانا

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با میانبر خواندن محور اردکان به چوپانان گفت : این محور به عنوان یکی از بهترین محورهایی که در تبادلات مسافر و بار می تواند برای مردم اثر گذار باشد مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

به گزارش پایگاه خبری توانا، خیرالله خادمی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در خصوص افتتاح پروژه بزرگراهی اردکان به چوپانان که در سفر امروز وزیر راه و شهرسازی به استان یزد مورد بهره برداری قرار گرفت اظهار داشت : همزمان با سفر هیات دولت به استان یزد وزیر محترم راه و شهرسازی بازدیدی از پروژه‌های زیرساختی این استان داشتند که خوشبختانه یکی از پروژه‌های بسیار مهم که آماده بهره برداری بود آزادراه اردکان به چوپانان بود که با دستور آقای بذرپاش به صورت رسمی زیر بار ترافیک قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در استان یزد حدود ۴۰۰ کیلومتر بزرگراه در دست احداث و اجرا داریم اذعان داشت : در محورهای یزد به سمت اردکان و اردکان به سمت چوپانان به طرف استان سمنان و یک محور دیگر آن یزد به سمت طبس بوده که به استان خراسان جنوبی اتصال پیدا میکند لذا ادامه احداث و تکمیل چهار خطه تفت _ابرکوه به سمت سورمت و بخش‌هایی که باقیمانده در برنامه کاری قرارردارد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور درادامه گفت : دو پروژه از از این محورها مورد بازدید وزیر راه و شهرسازی قرار گرفت که یکی از آنها محور اردکان به چوپانان و دیگری محور یزد به طبس بود لذا تاکید شد که با تامین مالی که انجام خواهد شد تا پایان دولت سیزدهم ۳۰۰ کیلومتر از ۴۰۰ کیلومتر این محور که پیشرفت فیزیکی بالای ۵۰ درصد دارد نیز زیر بار ترافیک برود.

وی در خصوص پروژه های آزادراهی استان یزد نیز گفت :در حال برنامه ریزی برای آزادراه نطنز – نایین- یزد هستیم که یا جاده فعلی به صورت آزادراه شود و یا در صورت لزوم یک آزادراه جدید برای این محور طراحی و احداث شود .

خادمی توضیحاتی در خصوص محوری اردکان به چوپانان داد و تصریح کرد : این محور در واقع مسیر جدیدی است که میتواند مسیر بنادر شمالی کشور را در مازندران به بنادر جنوب کشور و بندرعباس متصل نماید.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه طول کلی این محور ۱۴۰۰ کیلومتر است یادآور شد : ۷۰۰ کیلومتر از آن که از استان های مختلف عبور می کند به صورت بزرگراهی در حال احداث است که ۱۰۲ کیلومتر از محور مذکور در استان یزد است لذا در سالهای گذشته ۴۵ کیلومتر آن مورد بهره برداری قرار گرفته بود که ۳۰ کیلومتر دیگر نیز امروز به دستور وزیر راه و شهرسازی زیر بار ترافیک رفت.

خادمی گریزی به هزینه های انجام شده پروژه اردکان به چوپانان زد و گفت : ۱۲۶ میلیارد تومان برای این ۳۰ کیلومتر هزینه شده است لذا بهره برداری از ۲۵ کیلومتر باقیمانده نیز به دستور وزیر محترم در دستور کار قرار گرفت که انشالله این بخش مهم نیز با تامین اعتبارات و برنامه ریزی زیر بار ترافیک خواهد رفت.

وی با میانبر خواندن این محور به سمت شمال کشور خاطر نشان کرد : طبق پیش بینی های صورت گرفته جذب ترانزیت کامیونی و تردد وسایل نقلیه که حمل بار انجام می دهند در این مسیر با افزایش قابل توجهی روبرو خواهد بود چراکه برای ترانزیت بار به شمال کشور و بالعکس ۲۰۰ کیلومتر نسبت به محورهای دیگر مسیر کوتاهتر خواهد شد و در آینده به عنوان یکی از بهترین محورهایی که در تبادلات مسافر و بار می تواند برای مردم اثر گذار باشد مورد استفاده قرار خواهد گرفت .

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی