پایگاه خبری توانا

« یون سوک یول » رئیس جمهوری کره جنوبی امروز شنبه در راستای بخشی از برنامه های توسعه صادرات این کشور به ویژه در زمینه انرژی هسته ای و تسلیحات نظامی به امارات متحده عربی، سئول را به مقصد اوظبی ترک کرد.

به گزارش  پایگاه خبری توانا ، از یونهاپ، قرار است « یون سوک یول » رئیس جمهوری کره جنوبی برای این سفر دولتی به عنوان نخستین رهبر کره جنوبی از زمان تاسیس روابط دیپلماتیک میان کره جنوبی و امارات متحده عربی در سال ۱۹۸۰، وارد ابوظبی شود و با « محمد بن زیاد النهیان » رئیس این کشور دیدار کند.

طی سفر ۴ روزه رئیس جمهوری کره جنوبی به امارات، وی همچنین از واحد ای کی اچ، که واحد ارتشی کره جنوبی و نیروگاه اتمی باراکا که توسط کره جنوبی ساخته شده به عنوان اقدامی نمادین در تائید تعهدات کره جنوبی در سیاست اتمی « مون جائه این » رئیس جمهوری پیشین این کشور دیدن خواهد کرد.

«کیم سونگ هان » مشاور امنیت ملی کره جنوبی در مصاحبه با خبرنگاران گفت : « انتخاب امارات متحده عربی به عنوان نخستین سفر خارجی و نخستین سفر خاورمیانه رئیس جمهوری نشانگر تعهد قاطع یون سوک یول بر روی تمرکز دیپلماسی کشور در حیات بخشی به اقتصاد و افزایش صادرات است. طی این سفر، ما به تحکیم روابط خود برای همکاری با امارات متحده عربی در ۴ زمینه نیروگاه اتمی، انرژی، سرمایه گذاری و صنایع دفاعی خواهیم پرداخت.»

وی در پایان افزود به نظر می رسد دو کشور به بهبود و ارتقای شراکت ویژه استراتژیک در سطوح بالاتر تمایل دارند.

یک مقام ارشد دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی نیز اعلام کرد قرار است توافقی برای صادرات سلاح به امارات متحده عربی صورت گیرد و شرایط برای همکاری امنیتی و نظامی میان دو کشور مناسب است./ایرنا

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی