پایگاه خبری توانا

شهردار تهران گفت، برای حل مشکلات انباشته شده شهری که ریشه در سال‌های گذشته دارد، باید مسئولیت‌پذیر باشیم و با همراهی یکدیگر باری از روی دوش شهر برداریم.

به گزارش  پایگاه خبری توانا ،علیرضا زاکانی عصر سه شنبه در اولین همایش یاران شهر (تجلیل از شهروندان مشارکت جو تهران) در مرکز همایش‌های برج میلاد با اشاره به وجود فضای مشارکتی در شهرداری تهران افزود: مدیریت مشارکتی اتقاق مهمی بود که طی یک سال و چهار ماه گذشته با تاکید بر آن به دنبال ساخت ظرفیت های جدید برای آبادانی شهر تهران بودیم.

وی ادامه داد: مسئولیت پذیری نیز یکی دیگر از رویکردهایی است که در مدیریت شهری طی ۱۶ ماه گذشته مورد توجه قرار گرفت. بر همین مبنا لازم بود به عنوان شهروند و مسئولِ خدمتگزار وظیفه و مسئولیت حوزه پیرامونی خود را بپذیریم و در جهت رشد و شکوفایی شهر تهران قدم برداریم.

زاکانی تصریح کرد: برای حل مشکلات انباشته شده شهری که ریشه در سالهای گذشته دارد باید مسئولیت پذیر باشیم و با همراهی یکدیگر باری از روی دوش شهر برداریم. همایش امروز نیز که به همت سازمان بازرسی شهرداری تهران برگزار می‌شود از جلوه های مهم وجود مدیریت مشارکتی و مسئولیت پذیری در مجموعه مدیریت شهری پایتخت است.

وی همچنین به تصویب برنامه چهارم توسعه شهر تهران در شورای شهر و همچنین ارائه لایحه بودجه ۱۴۰۱ شهرداری نیز اشاره‌ کرد و گفت: جهت‌گیری‌های برنامه چهارم توسعه شهر برای یک تحول اساسی و برش یک ساله آن در بودجه ۱۴۰۲حکایت از این دارد که آینده بسیار درخشانی پیش روی ما قرار دارد.

به گفته شهردار پایتخت، در بودجه سال آینده به میزان رقم بودجه کنونی هزینه برای بخش زیرساختی شهر کنار گذاشته و تلاش کردیم پنج درصد از هزینه های اضافی شهر را بکاهیم و آن را صرف عمران و آبادانی پایتخت بکنیم/ایرنا

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی