پایگاه خبری توانا

 اجرای پویش «پرچم افتخار»، بهره‌برداری ورودی جدید دومین ایستگاه عمیق خط هفت مترو، پیشرفت ۵۱ درصدی عملیات پایدارسازی گود برج میلاد، جابه‌جایی اصولی ۱۰۶ اصله درخت همچنین آماده سازی مسیر اصلی مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن از مهمترین اخبار روز یکشنبه ۹ بهمن در پایتخت است.

به گزارش پایگاه خبری توانا ، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران اعلام کرد: پایتخت با اجرای پویش «پرچم افتخار»، اکران‌های فرهنگی ویژه و نصب نشان‌های یادآور ایام انقلاب به استقبال چهل و چهارمین بهار انقلاب رفت.

رضا صیادی با بیان اینکه این پویش روایتگر نقاط عطف بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است، افزود: در این پویش فرهنگی، 44 سال همراهی و در کنارهم بودن ملت شریف ایران از جمله دفاع مقدس، آزادی خرمشهر، کشف واکسن کرونا، پیشرفت‌های دانش هسته‌ای و رحلت امام (ره) به تصویر کشیده می‌شود.

مدیر عامل سازمان زیباسازی شهر تهران ادامه داد: رونمایی از نشان حاج قاسم در بزرگراه شهید سلیمانی، برگزاری رویداد هنری کاتبان روایت انقلاب و برگزاری مراسم سرو قامتان در محل عمارت عین الدوله و رونمایی از ۱۱ نقاشی دیواری از جمله برنامه های ایام دهه فجر است که توسط سازمان زیباسازی شهر تهران انجام می شود.

به گفته وی، اکران‌های فرهنگی ویژه، آماده‌سازی و نصب ۶ عدد تلویزیون شهری، چهار عدد رادیو انقلاب و ۱۹ دوربین عکاسی در نقاطی از شهر، اجرای تونل پرچم و نصب ابر پرچم، توزیع ۱۰۰ هزار پرچم ایران، اجرای چهل موکب بر سطح شهر، نصب حجله نمادین شهدای انقلاب در پلازای میدان هفتم تیر، اجرای ویدئو مپینگ و نورافشانی در سطح شهر از دیگر برنامه‌های سازمان زیباسازی شهر تهران به مناسبت جشن انقلاب است.

پایتخت با اجرای پویش «پرچم افتخار» به استقبال دهه فجر رفت/پیشرفت ۵۱ درصدی پایدارسازی گود میلاد

بهره برداری از ورودی جدید دومین ایستگاه عمیق خط ۷ مترو تهران

مجری خط هفت مترو تهران اعلام کرد: ورودی سوم ایستگاه مدافعان سلامت، با صرف هزینه‌ای حدود ۸۰ میلیارد تومان در ضلع شمال شرقی میدان توحید آماده بهره‌برداری شد.

محمود یوسفی گفت: ایستگاه مدافعان سلامت با افتتاح ورودی جنوب غربی در ابتدای خیابان ستارخان، خرداد سال ۱۴۰۱ بهره‌برداری شد و اسفند سال گذشته نیز ورودی جنوب شرقی آن در ابتدای خیابان نصرت به روی مردم گشوده شد؛ در واقع ورودی سوم این ایستگاه یک امکان جدید برای شهروندان است تا از اماکن پرترددی مانند بیمارستان امام خمینی (ره) و نیز ضلع شمال میدان توحید به شبکه مترو دسترسی پیدا کنند.

وی با بیان اینکه در تامین تجهیزات ایستگاه یادشده تا حد امکان از تولیدات داخلی در زمینه پله‌های برقی، آسانسور و فن‌های هواساز استفاده شده است، ایستگاه مدافعان سلامت را به دلیل عبور تونل خط هفت از زیر تونل توحید را دومین ایستگاه عمیق این خط با عمق ۴۶ متر از سطح زمین توصیف کرد.

به گفته یوسفی، با افتتاح سومین ورودی این ایستگاه پرمسافر در خط مورد اشاره، هشت رشته پله‌برقی و ۲ دستگاه آسانسور به جمع تجهیزات قبلی ایستگاه مدافعان سلامت افزوده خواهد شد.

پیشرفت ۵۱ درصدی عملیات پایدارسازی گود میلاد

معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران ضمن اعلام پیشرفت ۵۱ درصدی طرح پایدارسازی گود مرحله دوم برج میلاد گفت: در حالی که اجرای این طرح مستلزم احداث ۱۱۱ حلقه شمع شامل ۴۷ حلقه در بخش شمالی و ۶۴ حلقه در بخش شرقی کارگاه بود، مجموعه اقدامات اجرایی مرتبط با حفاری، آرماتوربندی و بتن‌ریزی این شمع‌ها به طور کامل به اتمام رسیده است.

عباس شعبانیدر تشریح روند پیشرفت عملیات اجرایی در سایر بخش‌های طرح، از پیشرفت قابل ملاحظه عملیات اجرای سرشمع‌ها خبر داد و گفت: از مجموع ۳۴ سرشمع طراحی شده در جبهه‌های شمالی و شرقی گود مرحله دوم برج میلاد، ۳۰ سرشمع به مرحله اجرا رسیده است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران اضافه کرد: در سایر بخش‌ها، عملیات مرتبط با ۲۵ عدد از دیوارهای ضلع شمالی و ۲ عدد از دیوارهای ضلع شرقی در طبقه همکف به اتمام رسیده است.

وی ادامه داد: در حالی که ۱۲ دهانه از سقف ضلع شمالی طرح بتن‌ریزی و هشت دهانه آرماتوربندی شده، ضلع شرقی طرح نیز شاهد بتن‌ریزی ۶ دهانه بوده، این عملیات اجرایی در سایر بخش‌ها در مرحله آرماتوربندی و قالب‌بندی قرار دارد.

به گفته معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، طرح نهایی طرح پایدارسازی گود مرحله دوم برج میلاد که شامل سازه‌ای پنج طبقه با زیربنای تقریبی ۲۰ هزار متر مربع است با رویکرد امکان الحاق به طرح جامع عرصه میلاد طراحی شده است، اقدامات اجرایی این طرح، تا رفع کامل خطر از گود به صورت بی وقفه و جهادی ادامه خواهد یافت.

جابه جایی اصولی ۱۰۶ اصله درخت در منطقه ۵

شهرداری منطقه پنج در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: چندی پیش شهروندی با مراجعه به مقام قضایی اسناد مالکیت بخشی از قطعه زمینی واقع در جنت آباد مرکزی در خیابان شقایق، تقاطع نسترن را ارائه کرده که پس از احراز هویت و بررسی‌های دقیق قضایی، اصالت درخواست ایشان مورد تایید قرار گرفت و شهرداری موظف شد تا محل را که در سال‌های گذشته تبدیل به فضای درختکاری شده بود به مالک تحویل دهد؛ بنابراین با توجه به اینکه محل طی این سال‌ها مشجر شده بود، مذاکرات لازم با نظارت و کمک قضات اجرای احکام دادسرای شهید مفتح با مالک صورت گرفت و مالک پذیرفت تا با هزینه شخصی و تحت نظارت متخصصان فضای سبز، ناظران و کارشناسان دادگستری درختان را جابه‌جا کند که این اقدام در روز هشتم بهمن ۱۴۰۱ انجام و ۱۰۶ اصله درخت در پلاک‌های همجوار، بوستان‌های نزدیک و بوستان جنگلی کوهسار دوباره کاشته شد تا در فصل بهار پس از بیدار شدن از خواب زمستانی، دوباره سبز شوند.

پایتخت با اجرای پویش «پرچم افتخار» به استقبال دهه فجر رفت/پیشرفت ۵۱ درصدی پایدارسازی گود میلاد

آماده سازی مسیر اصلی مراسم راهپیمایی ۲۲بهمن

شهردار منطقه ۹ از آماده سازی مسیر خیابان آزادی به عنوان مسیر اصلی مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن خبر داد.

سیدمحمدرحیم مرتضوی گفت: با توجه به نزدیک شدن مراسم باشکوه یوم الله ۲۲ بهمن و اهمیت این مسیر در برگزاری جشن پیروزی انقلاب، آماده سازی میدان و خیابان آزادی در میدان آزادی و محور خیابان آزادی به عنوان مسیر اصلی راهپیمایی انجام شد.

وی افزود: باتوجه به هماهنگی های انجام شده با شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و بررسی و شناسایی مشکلات مسیر راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن، عوامل معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۹ نسبت به تهیه و کاشت درخت، جمع آوری تابلوهای غیر مجاز، رنگ آمیزی نشان‌های ترافیکی و شهری، لایروبی نهرها، شست و شو و نظافت معابر و ایستگاه‌های اتوبوس، گاردریل‌ها، پل‌های عابر پیاده و فضای سبز، رفع سد معبر اصناف، بازدید کیوسک‌های مطبوعاتی، اصناف و شناسایی معضلات محیط زیستی خیابان آزادی اقدام کرده و مسیر خیابان آزادی درحال بازپیرایی و آماده سازی است.

انعقاد تفاهم‌نامه ساخت ۳۰۰ پارکینگ در منطقه ۱۰

شهردار منطقه ۱۰ با اشاره به بافت فرسوده، معابر کم‌عرض و تراکم زیاد این منطقه، بر ضرورت ساماندهی و ساخت پارکینگ‌های عمومی تاکید کرد و گفت: رویکرد مدیریت شهری برای رفع معضل سرگردانی وسایل نقلیه شهروندان در سطح منطقه توسعه پارکینگ‌های طبقاتی و مکانیزه است و بر همین اساس تفاهم‌نامه ساخت ۳۰۰ پارکینگ جدید از جمله پارکینگ گلستانی را با سازمان حمل و نقل و ترافیک منعقد شده است.

مهدی اخ الصنایع افزود: منطقه ۱۰ متراکم‌ترین منطقه شهری در میان مناطق ۲۲ گانه تهران است و همین مسئله، توجه ویژه‌ای را برای افزایش سرانه‌های خدماتی و شهری برای ارائه خدمات به شهروندان می‌طلبد.

منطقه ۱۰ شهرداری تهران در مرکز شهر تهران قرار دارد که در شمال به خیابان آزادی منطقه۲، در جنوب به خیابان قزوین منطقه۱۷، در شرق به بزرگراه نواب صفوی منطقه۱۱ و در غرب به خیابان شهیدان، بزرگراه یادگار امام، خیابان هرمزان و خیابان امامزاده عبدالله منطقه۹ محدود می‌شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه منطقه ۱۰ با کمبود شدید سرانه پارکینگ روبه‌رو است، اظهار داشت: کمبود فضاهای عمومی، وجود معابر کم عرض، بافت فرسوده و جمعیت متراکم از جمله دلایلی است که موجب شده تا دیار مهر و ایمان در حوزه تامین پارکینگ با مشکل جدی روبه‌رو باشد.

شهردار منطقه ۱۰ با بیان اینکه چاره‌اندیشی برای تسهیل در ایجاد و احداث پارکینگ ضروری و الزامی است، تصریح کرد: با وجود تراکم زیاد منطقه ۱۰، اکنون فقط از ۳۳۰ پارکینگ برخوردار است و بر اساس همین کاستی و محدودیت، مدیریت شهری نهضت ساخت پارکینگ را آغاز کرده و رویکردش برای رفع این مشکل را توسعه پارکینگ‌های طبقاتی و مکانیزه براساس دانش کارشناسان مجرب قرار داده است.

وی با بیان اینکه پارکینگ گلستانی اولین پارکینگ بلند مرتبه در منطقه خواهد بود، اضافه کرد: در این رابطه، جلسه‌ای در مورد جمع‌بندی و تعیین و تکلیف نهایی ساخت پارکینگ گلستانی با حضور مدیران منطقه، مشاور معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران و معاون فنی و عمرانی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران برگزار شد./ایرنا

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی