پایگاه خبری توانا

نماینده مردم تهران در مجلس در پاسخ به نماینده تربت جام که خواستار اولویت قراردادن مشکلات مردم به جای قانون انتخابات بود، گفت: تاکید مجلس یازدهم مصوبات اقتصادی و عدالت محوری است و نباید از نجابت دولت سیزدهم سوء استفاده کرد.

به گزارش پایگاه خبری توانا ، در جلسه علنی روز دوشنبه – ۱۰ بهمن – مجلس شورای اسلامی، جلیل رحیمی جهان آبادی نماینده تربت جام در جریان رسیدگی به گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط اقتصادی و معیشتی مردم گفت: اینکه در این روزها برای اصلاح قانون انتخابات مجلس وقت گذاشته‌ایم، شرمنده‌ایم؛ سوال این است که این طرح چه تاثیری در رفع مشکلات مردم دارد.

نماینده مردم تربت‌جام در مجلس خواستار آن شد که نمایندگان به مشکلاتی چون کاهش نرخ تورم و مدیریت بازار ارز تمرکز کنند و سپس اظهار داشت: اصلاح قانون انتخابات مجلس اولویت کشور نیست بلکه حل مشکلات اقتصادی، صدور قبض های گاز چند میلیون تومانی و بازار خودرو در اولویت دارد.

در ادامه مالک شریعتی نیاسر طی تذکری آیین نامه‌ای با استناد به مواد ۲۲ و ۱۰۹ آیین نامه داخلی مجلس گفت: بر اساس این مواد وقتی نماینده‌ای خارج از دستور صحبت می‌کند، باید مانع آن شد و حتی میکروفون او را قطع کرد؛ متاسفانه آقای رحیمی جهان آبادی خارج از موضوع صحبت کرد و در واقع نطق انتخاباتی داشت.

وی ادامه داد: این نماینده این اتهام را به نمایندگان مجلس وارد کرد که به فکر مردم نیستند، در حالی که مجموع مصوبات اقتصادی به ویژه عدالت محور مجلس یازدهم از مجموع سه مجلس گذشته بالاتر است و دستور قبلی امروز مجلس نیز در مورد طرح مالیات بر سوداگری بود.

شریعتی افزود: این نماینده برای پیگیری مطالبات مردم، بهتر بود در دولت قبل و برای مشکلاتی که در رابطه ایران با کشور ترکمنستان اتفاق افتاد و امروز اثر آن را در موضوع گاز شهرستان تربت جام می‌بینیم، تذکر داده و پیگیری می‌کرد تا امروز شاهد درد و رنج مردم در این منطقه نباشد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با طرح پرسش هایی مبنی بر اینکه چرا دولت قبل نسبت به ساخت پالایشگاه و نیروگاه اقدام نکرد؟ چرا مسکن و طرح های اقتصادی را دنبال نکرد؟ افزود: آیا به دولت دوازدهم تذکر داده شد که امروز در مورد مباحث اقتصادی تذکر می‌دهند؟

شریعتی افزود: تمامی تصمیمات دولت قبل که این نماینده مدافع آن بود، خلاف تدبیر و امید بود و شاخص امید در پایان دولت گذشته به زیر ۱۰ درصد رسید؛ ما تمام اقدامات را از زیر صفر شروع کردیم و اگر دولت نجابت می‌کند و حرفی نمی زند، نباید سوء استفاده کرد./ایرنا

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی