پایگاه خبری توانا نیوز

رئیس کمیسیون اروپا اعلام کرد: قصد داریم دهمین بسته تحریمی اروپا علیه مسکو را تا ۲۴ فوریه یعنی دقیقا یک سال پس از آغاز تهاجم روسیه به اوکراین اجرا کنیم.

به گزارش پایگاه خبری توانا ، به نقل از تارنمای روزنامه لوموند، اورسلا فون در لاین روز پنجشبه در نشست مطبوعاتی مشترک با ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین در کی‌یف اظهار داشت: اتحادیه اروپا قصد دارد مسکو را در سالگرد حمله به اوکراین تحریم کند.

وی با تخمین اینکه تعیین سقف قیمت نفت روسیه روزانه حدود ۱۶۰ میلیون یورو برای مسکو هزینه دارد، مدعی شد که تحریم‌های موجود اقتصاد روسیه را تخریب می‌کند.

فون در لاین اضافه کرد: امروز روسیه بهای سنگینی می‌پردازد زیرا تحریم‌های ما اقتصاد این کشور را فرسوده می‌کند و آن را یک نسل عقب می‌اندازد.

رئیس کمیسیون اروپا ضمن اطمینان بخشی به کی‌یف از حمایت کامل این اتحادیه، افزود: اتحادیه اروپا از اقدامات ضد فساد اتخاذ شده توسط اوکراین اطمینان گرفته است.

فون در لاین از تلاش‌های اخیر اوکراین برای مبارزه با فساد در این کشور در بحبوحه جنگ و عضویت آتی آن در اتحادیه اروپا، استقبال کرد.

وی گفت: از اینکه سازمان‌های ضد فساد اوکراین را در حالت آماده‌باش می‌بینم و به سرعت موارد فساد را شناسایی می‌کنند، اطمینان دارم. این مبارزه نتایج ملموسی دارد.

رئیس کمیسیون اروپا در آستانه ورود به اوکراین نیز در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: خوشحالم که به کی‌یف برگشتم. چهارمین بار از زمان تهاجم روسیه. ما اینجا با هم هستیم تا نشان دهیم که اتحادیه اروپا قاطعانه در کنار اوکراین ایستاده است./ایرنا

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی