پایگاه خبری توانا نیوز

 مرکز نوآوری رادیناس با هدف به کارگیری دانش و فناوری در حل چالش‌ها و مسائل شرکت‌های صنعتی و تولیدی با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری و مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری شستا رونمایی و توافق‌نامه همکاری امضا شد.

به گزارش پایگاه خبری توانا ، این مرکز روز دوشنبه با حضور «سید صولت مرتضوی» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «روح الله دهقانی فیروزآبادی» معاون علمی فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، «ابراهیم بازیان» مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی رونمایی شد.

همچنین توافق‌نامه میان معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری و شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی(شستا) با حضور وزیر کار به امضا رسید.

«مشارکت در تأسیس صندوق‌های سرمایه‌گذاری»، «تعریف پروژه‌های کلان دانش‌بنیان»، «رفع نیازهای صنعتی به ویژه ارزبر، گلوگاهی و راهبردی کشور با محوریت نیازهای هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه و وابسته با ایجاد کنسرسیوم‌های تخصصی دانش‌بنیان» از جمله موارد این توافق نامه بود.

مرکز رادیناس به عنوان یک رکن اجرایی متخصص در همکاری با دیگر بخش های زیست بوم نوآوری و همچنین به عنوان یک مرکز توسعه دهنده کسب و کارهای دانش بنیان فناوری رونمایی شد.

مزیت‌های این مرکز وجود بازار بالقوه برای محصولات دانش بنیان، امکان توسعه صنایع پایین دست در زنجیره ارزش شرکت های زیرمجموعه تولیدی، دارا بودن ابزار های متعدد سرمایه‌گذاری و وجود شرکت‌های زیرمجموعه متعدد تولیدی است.

حوزه‌های تخصصی مرکز نوآوری در صنایع معدنی، صنعت برق، صنعت انرژی، صنعت آب، الکترونیک و ارتباطات، صنایع سلولزی، مواد پیشرفته، لاستیک، روانکارها، پلیمر و لوله، دوده، دارو و مواد دارویی، حمل و نقل دریایی مالی و سرمایه گذاری است.

مرکز نوآوری اقداماتی از جمله نیازسنجی تخصصی، تدوین نظام مسائل، به هم‌رسانی، سرمایه‌گذاری، شناسایی شرکت فناوری و شناسایی فرصت‌ها می‌کند.

علت نام گذاری رادیناس به خاطر نام کهن‌ترین چاه نفت جهان است که در تاریخ از آن یاد شده است.

در ادامه این رویداد ٩ تفاهمنامه و قرارداد بین شرکت های تابعه شستا و شرکت های دانش بنیان به امضا رسید.

در این مراسم، معاون نوآوری و دانش بنیان شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی با اشاره به امضای توافق نامه ای با معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری گفت: این توافق نامه مسیر تحول و پیشرفتی را در سیستم دانش بنیان فراهم خواهد کرد و منجر به تحقق سیاست های کلان اقتصاد مقاومتی به ویژه به عنوان یک قطب فناوری در منطقه خواهد شد.

«محمدرضا حمیدی» تاکید کرد: یکی از راهبردهای شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی تعاملات است که باید مهمترین تعاملات در زمینه اقتصاد دانش بنیان شکل گیرد.

معاون نوآوری و دانش بنیان شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی خاطر نشان کرد: همکاری مستمر و هدفمند شرکت های شستا با معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری یکی از راهبردها بود، این دو نهاد ظرفیت‌ها و فرصت‌هایی دارند که امیدواریم این همکاری ها منشا خیر باشد.

وی گفت: یکی از مهمترین سیاست های این شرکت تبدیل شدن به پیشران اقتصاد دانش بنیان کشور است. این شرکت یکی از بزرگترین هلدینگ‌های کشور است که با تنوع موضوع‌ها، برای حل مسائل و تامین نیازهای اقتصادی کشور فعال است./ایرنا

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی