پایگاه خبری توانا نیوز

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلام اینکه از آغاز کار دولت سیزدهم تا به امروز، ۱۵ هزار تخت بیمارستانی به خصوص در مناطق کم برخوردار راه اندازی شده است، گفت: بیمارستان هوشمند حضرت مهدی (عج) نماد تمدنی در حوزه نظام سلامت است.

به گزارش  پایگاه خبری توانا ، بهرام عین اللهی روز چهارشنبه در افتتاح کلان بیمارستان هوشمند حضرت مهدی (عج) افزود: در ۲ سال اخیر ۱۰۲ مرکز درمان، ۱۶ طرح اورژانس، ۱۶ کلینیک ویژه عمدتا در مناطق محروم احداث و افتتاح شده است.

وی اظهار داشت: از شروع کار دولت سیزدهم تا شهریور ۱۴۰۰، ۲ هزار و ۴۱۵ تخت بیمارستانی و تا شهریور ۱۴۰۱، ۵ هزار و ۷۴ تخت بیمارستانی راه اندازی شد که تا به امروز این رقم ها به ۱۵ هزار تخت افزایش یافت.

عین اللهی تصریح کرد: یکی دیگر از افتخارات، افزایش ۲ برابری بخش های آی سی یو اطفال است که ۵۵۶ مورد تا مرداد ۱۴۰۰ بوده که ارتقا یافته است، همچنین تعداد دستگاه‌های دیالیز نیز از ۳۷۰ مورد به ۶۷۴ مورد افزایش یافته است.

وزیر بهداشت ،درمان وآموزش پزشکی اظهار داشت: تعداد تجهیزات پزشکی نیز از ۹۱ مورد به ۱۸۱ مورد افزایش یافته و توزیع شده که کار کم سابقه ای است ، ۱۰ هزار پزشک و دندانپزشک و ۲ هزار و ۸۰۰ پزشک متخصص نیز به خصوص با اولویت مناطق محروم توزیع شده و برای ماندگاری آنها سقف کارانه را برداشتیم.

به گفته وی، راه اندازی ۱۰۴ مرکز ناباروری، ۵۳ مرکز دندانپزشکی دولتی نیز از افتخارات دولت سیزدهم است که قرار است مراکز دندانپزشکی دولتی نیز افزایش یابد.

کلان بیمارستان هوشمند حضرت مهدی(عج) نماد تمدنی نظام سلامت است

بیمارستان حضرت مهدی(عج)، نماد تمدنی نظام سلامت

وزیر بهداشت ، درمان وآموزش پزشکی افزود: پروژه احداث بیمارستان حضرت مهدی(عج) به عنوان کلان بیمارستان هوشمند از سال ۱۳۹۰ آغاز شد و در دولت سیزدهم ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و ۵۰ درصد تجهیزات پزشکی آن خریداری شده بود.

عین اللهی تصریح کرد: این مرکز به عنوان بزرگترین مجموعه درمانی سرآمد منطقه بود و هزار تختخوابی است و با ۱۰۰ تخت اورژانس، ۴۲ اتاق عمل ، فعالیت ۳۸۰ استاد دانشگاه در رشته های مختلف، انجام پیوندهای کلیه کبد و غیره و سایر اقدامات درمانی در منطقه بی نظیر است.

وی تاکید کرد: پرونده الکترونیک، کاهش هزینه بهره وری، طرف قرارداد با انواع بیمه ها از طرف مزیت های این کلان بیمارستان بوده و از آن به عنوان برج میلاد حوزه سلامت یاد می‌کنم و در واقع نماد تمدنی نظام سلامت است.

وی اظهارداشت: این کلان بیمارستان یاریگر بیماران از سراسر کشور است و از وزرای بهداشت سابق، اعضای هیات علمی ، طراحان و سایر عوامل ساخت این مرکز درمانی و آموزشی تشکر می کنم .

کلان بیمارستان هوشمند حضرت مهدی(عج) نماد تمدنی نظام سلامت است

کلان بیمارستان هوشمند حضرت مهدی (عج) به عنوان بزرگترین مجموعه درمانی نظام سلامت در دوران شکوهمند انقلاب اسلامی که سرآمد بیمارستان‌های ایران و منطقه و ابرپروژه‌ای ملی است، امروز چهارشنبه با حضور رئیس جمهور و وزیر بهداشت افتتاح شد.

این پروژه با نزدیک به ۱۰۰۰ تخت شامل ۵٢٢ تخت بستری عادی، ۲۰۴ تخت بستری ویژه، ۱۱۰ تخت بستری اورژانس و ۴۲ تخت بستری جراحی سرپایی، پروژه بیمارستانی منحصر بفرد تاریخ نظام سلامت کشور است.

این بیمارستان ۱۰۸ هزار متر مربع وسعت دارد و به همین دلیل سرانه فضای فیزیکی هر تخت آن بالاست و بیماران در فضایی باز و مناسب تحت درمان قرار می گیرند.

همچنین برخوردار از پد هلی کوپتر، تجهیزات پیشرفته، روزآمد و فوق مدرن است. بیشترین تعداد تخت ICU و CCU را در بین بیمارستان های کشور دارد، تنها ۱۱۰ تخت اورژانس دارد که این تعداد تخت برای احداث یک بیمارستان کافی است، تعداد۳۸۰ عضو هیأت علمی دارد که تعدد و تنوع رشته های آنها در بین بیمارستان های کشور و منطقه بی نظیر است.

دشوارترین و مهمترین عمل‌های جراحی از قبیل پیوند کبد و جراحی قاعده جمجمه در این بیمارستان به واسطه تجهیزات پیشرفته و پزشکان نخبه و دانشمند قابل انجام است. تنها ۶ ژنراتور دارد که هر یک از این ژنراتورها برای تامین برق یک مجموعه بیمارستانی بزرگ کافی است. بیمارستان از معماری و هتلینگ فوق پیشرفته برخوردار است و خدمات رسانی در آن فناوری پایه و تماماً هوشمند است./ایرنا

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی