پایگاه خبری توانا نیوز

معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه مجمع خیران یاریگران زندگی برای استفاده از ظرفیتهای مسئولیت اجتماعی و کارآفرینان اجتماعی در عرصه مدیریت آسیب‌های اجتماعی به ویژه اعتیاد فعال شده، گفت: ۱۰ استان کشور مجمع خیران یاریگران زندگی دارند که براساس فعالیت ۸ ماهه بیش از ۲۰ میلیارد تومان تاکنون برای کشور آورده داشته اند.

به گزارش  پایگاه خبری توانا ، محمد جمالو در سی و هفتمین همایش ملی روز مددکاری اجتماعی با اشاره به ۴۰۰۰ جوان گمنامی که جان خود را در راه ارتقای سلامت اجتماعی همه انسانها در تمام جهان قرار دادند و با زحماتی که کشیدند در سال ۹۹ رکورد کشف مواد مخدر در دنیا شکسته شد، گفت: با گسترش فضای نوین رسانه‌ای، ایده و درک از تنوع اجتماعی عمق بیشتری در همه جوامع پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه فضای نوین رسانه‌ای باعث شده درک عمیق‌تری از تنوع اجتماعی در انسانها پدید آید و انسانها متوجه شوند درعین شباهتهای زیادی که با یکدیگر دارند، دارای تنوع‌های غیرقابل انکاری هم هستند، افزود: در ستاد مبارزه با مواد مخدر به دنبال استفاده از تمامی ظرفیت‌های مبتنی بر تنوع اجتماعی هستیم، زیرا اعتیاد را یک اپیدمی می دانیم.

جمالو با تاکید بر اینکه برای مبارزه و مقابله درست با اپیدمیها باید تمامی بخش‌های جامعه و قومیتها و نژادها و تنوع اجتماعی پا به میدان بگذارند و کار کنند، خاطرنشان کرد: البته کار آسانی نیست و باید تلاش کنیم تا اعتماد اجتماعی نسبت به یکدیگر ارتقا پیدا کند.

وی ادامه داد: بر این اساس طرح یاریگران زندگی که تمام تمرکز آن استفاده از ظرفیتهای اجتماع برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی به ویژه اعتیاد در عرصه‌های پیشگیری، درمان و کاهش آسیب است، توسط رییس جمهور ابلاغ شده است.

معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری با بیان اینکه مجمع خیران یاریگران زندگی برای استفاده از ظرفیتهای مسئولیت اجتماعی و کارآفرینان اجتماعی در عرصه مدیریت آسیب‌های اجتماعی به ویژه اعتیاد فعال شده، گفت: ۱۰ استان کشور مجمع خیران یاریگران زندگی دارند و فعالیتشان گسترش یافته است و براساس فعالیت ۸ ماهه بیش از ۲۰ میلیارد تومان تاکنون برای کشور آورده داشته‌اند.

وی معتقد است: ایجاد یک فهم مشترک از موضوع آسیب‌های اجتماعی بسیار مهم است؛ اینکه همه افراد جامعه پذیرای این باشند که در این حوزه ورود و سرمایه گذاری کنند و نیتهای خیر خود را در این راه هزینه کنند. راه و روشی که شده درخت مثمری خواهد شد./ایسنا

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی