پایگاه خبری توانا نیوز

سخنگوی وزارت خارجه چین بار دیگر اعلام کرد، کشورش از ایالات متحده می‌خواهد نیروهای خود را از سوریه خارج کرده و غارت منابع این کشور را متوقف کند.

به گزارش  پایگاه خبری توانا ، به نقل از خبرگزاری سانا، مائو نینگ، سخنگوی وزارت خارجه چین به سفر مایک میلی، رئیس ستاد کل ارتش آمریکا به پایگاه نظامی این کشور در شمال شرقی سوریه واکنش نشان داد.

وی در نشست خبری گفت: از زمانی که ایالات متحده به طور غیرقانونی وارد سوریه شده، عملیات این کشور منجر به کشته شدن تعداد زیادی از غیرنظامیان بی‌گناه و وقوع یک فاجعه انسانی جدی شده است، بنابراین ما از ایالات متحده می‌خواهیم که صادقانه به حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی سایر کشورها احترام بگذارد و فوراً حضور نظامی غیرقانونی و غارت در سوریه را متوقف کند.

مائو نینگ همچنین از مقامات آمریکایی خواست، تحریم‌های غیرقانونی یکجانبه علیه سوریه را لغو کنند و اقداماتی را که منجر به تشدید اوضاع انسانی در این کشور می‌شود، متوقف کنند.

سخنگوی وزارت خارجه چین اعلام کرد، آمریکا در مورد سوریه به دلیل حملات بی‌رویه خود در این کشور که ممکن است در سطح جنایات جنگی باشد بارها از سوی کمیسیون مستقل تحقیقات بین‌المللی مورد انتقاد قرار گرفته است.

وی افزود، با وجودی که بحران سوریه در آستانه سیزدهمین سال خود قرار دارد، دستکم ۳۵۰ هزار سوری کشته شده‌اند و ۱۴ میلیون سوری به کمک‌های بشردوستانه نیاز مبرم دارند، آمریکا همچنان اصرار دارد که خروج نیروهایش از سوریه زود است و هیچ‌گونه تمایلی برای پایان دادن به حضور نظامی غیرقانونی خود در سوریه ندارد.

وزارت امور خارجه سوریه در بیانیه‌ای رسمی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، سفر رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا به پایگاه نظامی غیرقانونی این کشور در شمال شرق سوریه را به شدت محکوم کرد و آن را «نقض آشکار» حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه دانست‌.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی