پایگاه خبری توانا نیوز

یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت که طبق متن توافق ایران و عربستان تا دو ماه آینده سفارتخانه بین دو کشور بازگشایی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری توانا ،محمد رشیدی ، با اشاره به توافق ایران و عربستان گفت: این توافق از ابتدای دولت سیزدهم پیگیری می‌شد و کشورهای زیادی همچون عمان، قطر و عراق وساطت کردند، چین هم اخیرا چند سفر به عربستان داشت و در همین حین رئیس جمهور در راس هیاتی به چین سفر کرد و موضوع توافقات ایران و عربستان از جمله موضوعات مهم مطرح شده در آن سفر بود. در نهایت با وساطت کشورها و انجام کارهای دیپلماتیک توافقی بین ایران و عربستان شکل گرفت.

وی اضافه کرد: باید دنیا از این توافق استقبال کند چون باعث ثبات و امنیت بیشتر در منطقه، خلیج فارس و غرب آسیا می‌شود و انتظار می‌رود دستاوردهای اقتصادی هم به همراه داشته باشد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: این توافق باعث می‌شود که روابط دیپماتیک ما بهتر شده و روابط ما با کشورهای حاشیه خلیج فارس بهبود پیدا کرده و قطعا اثری بر روی سایر کشورهای همسایه می‌گذارد.

به گفته رشیدی طبق متن توافق تا دو ماه آینده کارهای دیپماتیک انجام شده و سفارتخانه ایران و عربستان بازگشایی می‌شود./ایسنا

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی