پایگاه خبری توانا نیوز

یکی از نمایندگان پارلمان بلژیک خواستار تحریم رژیم صهیونیستی به سبب ارتکاب جنایت علیه ملت فلسطین شد.

به گزارش پایگاه خبری توانا ، از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، سیمون موتکین در سخنانی در جلسه پارلمان بلژیک تاکید کرد که موضع این کشور و اتحادیه اروپا در قبال آنچه در سرزمین‌های اشغالی فلسطین رخ می‌دهد، به منزله دادن مجوز به رژیم صهیونیستی برای کشتن فلسطینی هاست.

وی افزود: حملات ارتش رژیم صهیونیستی و شهرک‌نشینان اسرائیلی علیه فلسطینیان در جنین، حواره و نابلس بی‌وقفه ادامه دارد و سال ۲۰۲۳ تا این لحظه خونین‌ترین سال برای ملت فلسطین بوده است.

موتکین تاکید کرد: تمامی این جنایات در سایه روی کار آمدن تندروترین کابینه رژیم صهیونیستی اتفاق می‌افتد و کار به جایی رسیده که شهرک‌نشینان تندرو وزیر شده‌اند.

وی اضافه کرد: این افراد به صلاحیت‌هایی در رابطه با اراضی فلسطینی دست یافته‌اند و بدون هیچ تردیدی اعلام می‌کنند که به دنبال قتل و کشتار فلسطینیان هستند.

شهادت سه جوان فلسطینی

منابع فلسطینی گزارش دادند که ارتش رژیم صهیونیستی صبح امروز یکشنبه اعلام کرد که سه جوان فلسطینی را شنبه شب در درگیری در نزدیک چهار راه «جیت» در شهر نابلس به شهادت رسانده است.

بر اساس این گزارش تیپ نیروهایی از تیپ «گولانی» ارتش رژیم صهیونیستی به سمت جوانان فلسطینی در نزدیک یک پست ایست و بازرسی خود در نزدیک شهرک صهیونیست‌نشین «کدومیم» در حوالی چهار راه جیت آتش گشودند که به شهادت سه نفر و بازداشت یک نفر دیگر منجر شد.

مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین از «محمد الشامی»، «عدی عثمان الشامی» و «محمد الدبیک» به عنوان شهدایی نام برد که امروز به دست نیروهای ارتش صهیونیستی در نابلس به شهادت رسیدند.

تیراندازی به سمت کشاورزان فلسطینی

مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین همچنین گزارش داد که نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی صبح امروز به سمت کشاورزان فلسطینی در شمال نوار غزه تیراندازی کردند.

منابع محلی اعلام کردند که نظامیان صهیونیست اقدام به تیراندازی به سمت کشاورزان فلسطینی در منطقه «ابو صفیه» در شرق جبالیا و آن‌ها را وادار به ترک زمین‌های خود کردند.

بر اساس این گزارش در این تیراندازی به کسی آسیبی وارد نشده است./ایرنا

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی