پایگاه خبری توانا نیوز

دولت به منظور کمک به زوج‌های جوان و تشویق جوانان به ازدواج تسهیلات ویژه‌ای برای زوج‌ها در نظر گرفته است اما وام ازدواج هم مثل سایر وام‌های دولتی شرایط خاصی برای اعطای آن وجود دارد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری توانا، کمک به ازدواج آسان و پیگیری آن، مهمترین راهکار برای تنظیم خانواده است و دستگاه‌ های اداری استان ظرفیت‌ های خود را برای بحث ازدواج آسان را باید در دستور کار قرار دهند.ترغیب جوانان به ازدواج و فرزندآوری یکی از وظایف اصلی دستگاه‌ های مختلف در حوزه توسعه جمعیتی است که در این بین بانک تجارت پیشگام در ارائه تسهیلات دهی به زوجین بوده است.
بانک تجارت از ابتدای سال 1401 تا پایان بهمن‌ماه 120 هزار و 942 فقره وام قرض‌الحسنه ازدواج و 85 هزار و 899 فقره تسهیلات فرزندآوری پرداخت کرده ‌است.
به گزارش روابط‌ عمومی و ارتقاء سرمایه اجتماعی بانک تجارت، این بانک در راستای ایفای نقش در حوزه مسئولیت اجتماعی و تسهیل شرایط ازدواج و معیشت زوج‌های جوان، اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج را همچنان در اولویت برنامه‌های خود قرار داده و در همین راستا در بهمن ماه سال جاری 4.485 فقره تسهیللات ازدواج و 392 فقره تسهیلات فرزندآوری به متقاضیان پرداخت کرد.
دیگر متقاضیان نیز با تشکیل پرونده در نوبت دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج و تسهیلات فرزندآوری قرار دارند که پس از تکمیل مدارک و معرفی ضامنین بر اساس ضوابط تعیین شده از سوی بانک تسهیلات خود را بلافاصله دریافت خواهند کرد.
بانک تجارت از ابتدای سال 1401 تا پایان بهمن‌ماه به تعداد 120 هزار و 942 فقره وام قرض‌الحسنه ازدواج و 85 هزار و 899 فقره تسهیلات فرزندآوری به متقاضیان واجد شرایط پرداخت کرده‌است.
بانک تجارت مجموعاً 206 هزار و 841 وام جهت ازدواج و فرزند آوری پرداخت کرده است. این در حالی است که طبق اعلام بانک مرکزی مجموعاً به یک میلیون و 672 هزار متقاضی وام ازدواج و فرزند آوری پرداخت شده و این به آن معناست که بانک تجارت بیش از 12 درصد از پرداخت های کل را بین بانک ها انجام داده است.
همچنین آمار دقیق پرداخت وام ازدواج و فرزند آوری طبق اعلام بانک مرکزی به شرح زیر است:
شبکه بانکی کشور به 882 هزار نفر از متقاضیان، تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به مبلغ 121 همت پرداخت کرده است که این میزان رشد 55 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است. همچنین تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری نیز به 790 هزار نفر به مبلغ 32 همت پرداخت شده است.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی