پایگاه خبری توانا نیوز

وزیرخارجه روسیه گفت: تمامی تحریم‌های غیرقانونی علیه ایران باید حذف شود.

به گزارش  پایگاه خبری توانا ،، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه پس از دیدار با حسین امیرعبداللهیان در نشست خبری مشترک با وی گفت: علیرغم تحریم های غیرقانونی آمریکا و دست نشانده های‌شان، همکاری های تجاری ما با ایران در حال افزایش است.

وی خاطرنشان کرد: برجام جایگزینی ندارد و خواهان احیای هر چه سریعتر برجام هستیم. جهان در انتظار بازگشت آمریکا به تعهداتش است و تحریم ها علیه ایران باید لغو شود.

وزیرخارجه روسیه ادامه داد: ما توجه خاصی به توسعه روابط تجاری و اقتصادی با ایران علی رغم تحریم‌های آمریکا داریم که در سال گذشته ۲۲ درصد افزایش یافته است.

لاوروف تاکید کرد: ما از خط مخرب غرب که در تلاش برای تغییر ساختار جهان است، حمایت نمی‌کنیم. قوانین آمریکا بر اساس مقررات خودش است لذا برای همین در چارچوب گروه دوستداران حقوق بشر عمل میکنیم.

وزیر خارجه روسیه افزود: ما از سالم سازی اوضاع در خاورمیانه به خصوص در خصوص احیای روابط ایران و عربستان استقبال کرده و  همچنین از طرح صلح هرمز ایران حمایت می‌کنیم.

وی همچنین به موضوع سوریه اشاره کرد و گفت: در مورد سوریه تبادل نظر کردیم و برای حل مشکل فلسطین، قفقاز، یمن و خزر صحبت کردیم.

وی در مورد برجام تاکید کرد: ما درک مشترکی داریم که هیچ جایگزینی برای این توافق بین المللی که در قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد به اتفاق آرا به تصویب رسیده، وجود ندارد. ما خواهان ازسرگیری سریع اجرای کامل این قطعنامه هستیم و با اقداماتی که مانع این امر می شود، مخالفیم./ایرنا

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی