پایگاه خبری توانا نیوز

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران گفت: برای کاهش ازدحام در پایانه‌های تاکسیرانی طرحی با نام «شاتل سرویس» با استفاده از هوش مصنوعی در ناوگان تاکسیرانی راه‌اندازی خواهد شد.

به گزارش  توانا نیوز ،مهدی وحدت کار  اظهار داشت: طرح شاتل سرویس برای نخستین بار در ناوگان تاکسیرانی کشور اجرایی و عملیاتی می‌شود که با استفاده از هوش مصنوعی مراکز پرازدحام شناسایی و به مرکز کنترل اعلام و تاکسی به آن محل اعزام شود.

وی افزود: تقریبا همه پایانه‌های پر مسافر همراه با ساعات پیک ازدحام و شلوغی را شناسایی کرده‌ایم و با نصب این هوش مصنوعی، نسبت به اعزام تاکسی اقدام می‌کنیم.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران ادامه داد: این طرح با همکاری سازمان فناوری ارتباطات شهرداری تهران اجرا شد و به محض اینکه ون‌های جدید به ناوگان تحویل داده شود، این سیستم راه‌اندازی خواهد شد.

به گفته وی، فعلا این طرح در ون‌های جدید قابلیت اجرایی دارد و در مراحل بعدی می‌توانیم سایر خودروهای ناوگان را به این طرح هوشمند مجهز کنیم.

استفاده از هوش مصنوعی برای کاهش ازدحام در پایانه‌های تاکسیرانی

صرف اضافه کردن تاکسی گره‌گشای مشکل ازدحام مسافران در برخی پایانه‌ها نیست

وحدت کار گفت: مسیری که در حوزه تاکسیرانی تهران در چند دهه گذشته طی شده درست نبود و به لحاظ فنی در مدل‌های حمل و نقل عمومی درون شهری، صرف اضافه کردن تاکسی در درون ناوگان گره‌گشای مشکل ازدحام مسافر در برخی پایانه‌ها نیست.

وی اضافه کرد: در ساعات اوج تردد، برخی پایانه‌ها با افزایش مسافر روبه رو است و می‌توانیم با طرح شاتل سرویس این مشکل را برطرف کنیم.

کمبود تاکسی و ازدحام مسافر در برخی پایانه‌های تاکسی همچون میدان آزادی، فلکه دوم صادقیه و میدان ونک یکی از عمده مشکلات شهروندان است./ایرنا

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی