پایگاه خبری توانا نیوز

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در طرح نهضت ملی مسکن علاوه بر احداث بلوک‌های آپارتمانی در شهرهای جدید، عرضه زمین‌های خودمالکی به متقاضیان را نیز در دستور کار داریم.

به گزارش توانا  نیوز ، .معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: از جمله استان هایی که می‌توانیم در شهرهای جدید آنها عرضه زمین داشته باشیم استان سمنان، اصفهان، نوار جنوبی کشور شامل استان های هرمزگان، خوزستان، بوشهر و سیستان و بلوچستان است که این آمادگی را داریم تا به متقاضیان ساخت خانه‌های یک تا سه طبقه به صورت فردی یا گروهی زمین واگذار کنیم.خانه‌های ویلایی را مدنظر داریم.

اردیبهشت ۱۶ هزار مسکن مهر افتتاح می‌شود

به گفته جعفری، واگذاری گروهی زمین به متقاضیان از دیگر برنامه‌های افزایش تولید مسکن در کشور است. گروه های پنج نفره و بیشتر اگر سازماندهی شوند و متقاضیان اعلام آمادگی کنند می‌توانیم زمین و تسهیلات در اختیار افراد قرار دهیم.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید تاکید کرد: ما باید از تصدی‌گری به سمت تولی‌گری در بخش مسکن تغییر رویکرد بدهیم. وقتی مسکن توسط خود متقاضیان به صورت فردی یا گروهی ساخته شود قیمت تمام شده پایین می‌آید، کیفیت بالا می‌رود و هم سرعت انجام کار نیز توسط متقاضیان مدیریت می‌شود. همچنین افراد می‌توانند بر اساس سلیقه خودشان، مسکن بسازند./ایسنا

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی