پایگاه خبری توانا نیوز

پس از آنکه تلگرام از ارائه اطلاعات تماس گروهی با “محتوای نئونازی” به دولت برزیل خودداری کرد، دادگاهی در این کشور به گوگل، اپل و چهار شرکت مخابراتی برزیلی دستور داد تا این پیام‌رسان را از پلتفرم‌های خود حذف کنند.

به گزارش  توانا نیوز ، به نقل از فرانس ۲۴، فلاویو دینو، وزیر دادگستری برزیل گفت: دادگاه این کشور، پیام‌رسان تلگرام را به دلیل عدم همکاری نسبت به فعالیت یک گروه نئونازی، روزانه به پرداخت ۱۹۸ هزار دلار جریمه کرده و همچنین فعالیت‌های تلگرام را در برزیل موقتا به حالت تعلیق درآورده است.

به گفته مقامات برزیل، اگرچه تلگرام برخی از اطلاعاتی را که دولت این کشور درخواست کرده بود، ارائه داده اما از در اختیار گذاشتن شماره تلفن‌های اعضای این گروهی که “محتوای نئونازی” دارد، خودداری کرده است.

طبق گزارش راشا تودی، این درخواست دولت برزیل از تلگرام پس از آن انجام شد که یک نوجوان ۱۶ ساله در ماه نوامبر چهار نفر را با ضرب گلوله کشت و تعدادی را در دو مدرسه زخمی کرد. طی تحقیقات پلیس مشخص شد که این نوجوان ۱۶ ساله مشغول انتشار مطالب “یهودستیزی” در گروه‌های تلگرامی بوده است.

همچنین گزارش شده است که این نوجوان در گروه‌های تلگرامی نفرت‌پراکنی می‌کرده، آموزش قتل و بمب‌های دستی می‌داده و در حال ترویج آرمان‌های نئونازی بوده است./ایسنا

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی