پایگاه خبری توانا نیوز

قیمت طلا امروز (سه‌شنبه) ثابت بود زیرا فعالان محتاط بازار منتظر نشانه‌های جدید بانک‌های مرکزی بزرگ در مورد برنامه‌های سیاست پولی به‌ویژه فدرال رزرو آمریکا بودند.

به گزارش توانا نیوز ،  بهای هر اونس طلا تا ساعت ۷ و ۳۵ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۰.۸ درصد کاهش به ۱۹۸۱ دلار و ۷۰ سنت رسید و قیمت طلا در بازار آمریکا نیز با ۰.۰۴ درصد کاهش به ۱۹۸۲ دلار و ۷۰ سنت رسید.

انتظار می‌رود فدرال رزرو در نشست دوم تا سوم مه، نرخ بهره را ۲۵ واحد افزایش دهد. آجی کدیا مدیر شرکت Kedia Commodities در بمبئی اظهار کرد که اگر فدرال رزرو مشکلات مربوط به رکود را ارائه کند و به توقف چرخه افزایش نرخ اشاره کند، قیمت طلا می تواند به ۲۰۰۰ دلار برسد.

داده‌های منتشر شده روز دوشنبه نشان داد که تولید ایالات‌متحده در ماه آوریل کاهش یافت اما فشارهای تورمی افزایش یافت که از انتظارات فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره حمایت کرد.

قیمت شمش در جلسه قبل کاهش یافت زیرا دلار پس از داده‌های تولیدی ایالات‌متحده بهتر از حد انتظار افزایش یافت. بانک مرکزی اروپا برای هفتمین نشست متوالی در روز پنجشنبه نرخ بهره را افزایش خواهد داد.

بر اساس گزارش رویترز، طلا به عنوان پوششی در برابر تورم و عدم قطعیت‌های اقتصادی شناخته می‌شود اما افزایش نرخ‌ها تقاضا برای دارایی با بازده صفر را کاهش می‌دهد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۴ درصد کاهش به ۲۴.۸۷ دلار رسید. کدیا افزود که تقاضای صنعتی برای نقره در سال ۲۰۲۳ بالا خواهد بود و قیمت‌ها ممکن است امسال به ۳۲ دلار برسد. پلاتین با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۰۴۷ دلار و ۹۴ سنت رسید در حالی که پالادیوم ۰.۷ درصد افزایش یافت و به ۱۴۶۰ دلار و ۷۸ سنت رسید./ایسنا

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی