پایگاه خبری توانا نیوز

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر با بیان اینکه مرحله نخست طرح پتروپالایش برزویه در شهرستان دیر با سرمایه‌گذاری ۴۲ میلیون یورو اجرا شده، گفت: راه‌اندازی این واحد پتروپالایش به تکمیل چرخه ارزش صنعت گاز در استان کمک می‌کند.

به گزارش توانا نیوز ، علی باستین روز سه‌شنبه در آیین آغاز آغاز عملیات اجرایی پتروپالایش برزویه پارس شمالی اظهار کرد: اجرای این واحد از خام‌فروشی میعانات گازی جلوگیری می‌کند.

وی افزود: طرح پتروپالایش برزویه پارس شمالی یک طرح ایجادی با هدف ساخت در قالب سه فاز و شامل یک واحد پالایش اولیه و مخازن ذخیره خوراک و محصول است .

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر تصریح کرد: به ظرفیت پالایش این واحد تولیدی، سالانه ۴۰۰ هزار تن میعانات گازی و تولید انواع حلال‌های صنعتی، نفتا و نفت سفید است.

باستین بیان کرد: در فاز نخست فعالیت پتروپالایش برزویه پارس شمالی ۴۲۰ نفر به صورت مستقیم مشغول به کار می‌شوند و در طول اجرای پروژه نیز یک هزار و ۱۰۰ نفر اشتغال‌زایی دارد.

وی اضافه کرد: پیش‌بینی زمان اجرای این طرح یک سال و نیم است که در صورت داشتن برنامه زمانبندی انتظار می‌رود به موقع وارد مدار تولید شود./ایرنا

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی